Już w środę o 19-tej zapraszam na webinar w całości poświęcony wydarzeniom cenowym, które zazwyczaj nazywamy „oknami” lub „lukami”. W temacie „okien” najbardziej popularne, ale też najbardziej szkodliwe w skutkach, są dwie postawy. Pierwsza to ignorowanie okien, uznawanie, że to „taki wypadek przy pracy” w niedzielny wieczór. To błąd. Jeżeli faktycznie okna to „wypadek przy pracy”, to dlaczego za taki wypadek nie uznać każdej świecy?

Druga postawa to przesadne podekscytowanie oknami. Dzieje się tak wówczas, gdy dopiero co „odkryliśmy” okna i wydaje się, że wreszcie oto mamy ten magiczny wgląd w rynkowy układ sił i od tej pory będziemy już tylko zarabiać.

Niestety tak nie jest. Okna są istotnymi wydarzeniami, lecz to, w jaki sposób rynek reaguje na okno, jest często o wiele bardziej istotne niż sama luka.

Obu tych błędów będziemy unikać podczas środowego spotkania. Po kilku uwagach porządkujących od razu przejdziemy do luźniejszej formy ćwiczeń, które będą przechodzić w wykład i ponownie w ćwiczenia na kolejnych przykładach. Wszelkie generalizacje dotyczące „okien” mają więc wynikać z analizowanych przez nas przykładów.

Techniczne wymogi wymuszają rejestrację, dysponujemy 50-cioma miejscami w pokoju webinarowym. Spotkanie nie będzie publikowane w sieci.

Zbigniew Wieczorek

Specjalista w analizie Price Action z perspektywy wysokich interwałów czasowych. Dr nauk humanistycznych, wykładowca filozofii i logiki.