Dziękuję wszystkim uczestnikom poniedziałkowego spotkania. Pracowaliśmy 2,5 godziny i znaczna część osób wytrwała do końca. Dzięki!

Przepraszam tych, co czekali na ćwiczenia z price action i … się nie doczekali.

Zakładałem, że zdążymy i wszystko pójdzie według planu, lecz … psychologiczny geniusz Douglasa uwiódł mnie i chciałem, byśmy wszyscy odczuli pozytywne tradingowe trzęsienie ziemi. Tak właśnie się dzieje, gdy czyta się W Transie inwestowania zdanie po zdaniu, myśl po myśli. Gdy nie skupiamy się tylko na tym, co nam pasuje lub co w tym momencie jest zrozumiałe, lecz pracujemy, by w pełni odwzorować myśl autora. Taki był cel, jak się okazało, głównej i ostatniej części webinaru.

Formuła „Wieczorów z Price Action” jest więc zbyt szeroka. Jeżeli chcemy dobrze wykonać analizę czy ćwiczenia, potrzebujemy więcej czasu.

Proponuję więc podział „Wieczorów z Price Action” na periodyczne spotkania poświęcone:

  1. Analizie i antycypacji price action. 
    Webinar byłby poświęcony tylko i wyłącznie analizie aktualnej sytuacji rynkowej wraz z opracowywaniem koncepcji zagrań (czyli antycypacja w przypadku braku sygnału).
  2. Ćwiczenia z price action pod moim bezpośrednim „nadzorem”.
    A więc tylko i wyłącznie ćwiczenia. Wówczas będzie czas, by je spokojnie przeprowadzić i podsumować.
  3. Czytamy mistrzów tradingu.
    A więc (optymalnie raz w miesiącu) spotkania poświęcone realnej (a nie pozornej) lekturze najwybitniejszych dzieł z dziedziny profesjonalnego tradingu. Myślę, że lektura książki Marka Douglasa (W transie inwestowania), zajmie nam pół roku, ale nie ma wątpliwości, że warto!

A więc po prostu szkoda czasu!

ZAPRASZAM NA ĆWICZENIA Z PRICE ACTION – live 31.07.2017. godz. 20.00.

Naprawmy w poniedziałek, 31 lipca, o 20-tej, to czego nie zdołaliśmy wykonać podczas pierwszego spotkania. Wykresy te same z „zadania domowego. Tak jak poprzednio, obowiązuje rejestracja, by mieć zapewniony udział w spotkaniu. Liczba miejsc ograniczona do 50-ciu. Webinar nie będzie udostępniany w postaci nagrania. Póki co jest otwarty dla wszystkich chętnych. Natomiast od września, by zapewnić kontynuację projektu, zaproponujemy bardziej wyrównany układ. Szczegóły niebawem.

 

Zbigniew Wieczorek

Specjalista w analizie Price Action z perspektywy wysokich interwałów czasowych. Dr nauk humanistycznych, wykładowca filozofii i logiki.