Od lipca mam przyjemność prowadzić webinary ściśle związane z tematyką portalu. Omawiamy różnorodne aspekty price action, jak na przykład w dniu wczorajszym zagadnienie „okien”. Ćwiczymy, analizujemy i antycypujemy, czasem podejmowane są kwestie psychologii tradingu. Organizując webinary przyjęliśmy zasadę, by każde miało niepowtarzalny charakter i było wynikiem spotkania konkretnych osób w konkretnym czasie. Uważam, że to duża wartość. Z tej wartości wynikała zasada, by zrezygnować z publikacji webinarów w sieci. Tak się sprawy mają od lipca tego roku do teraz... A jednak…

A jednak mam wątpliwości, czy bezwzględna rezygnacja z publikacji chociażby wybranych fragmentów tych spotkań nie jest błędem, przesadą? Czasem przeglądam i ponownie oglądam nagrania. Niektóre fragmenty wydają mi się inspirujące, czasem właśnie dlatego, że były spontaniczne, były reakcją w konkretnym czasie spotkania z konkretnymi ludźmi.

Zadałem sobie pytanie: po co w ogóle jest witryna tylkopriceaction.pl? Przecież chodzi o rozwój strategii price action. Przecież chodzi o to, by w krytycznej wymianie zdań kształtowała się dojrzalsza, lepsza forma stosowania strategii price action. I przynajmniej niektóre fragmenty webinarów wpisują się w ten cel.

Podjęliśmy więc decyzję, że nieco zweryfikujemy swoje poprzednie stanowisko. Nie będziemy publikować całości nagrań, tak jak deklarowaliśmy na początku. Natomiast, jeżeli wybrane fragmenty okażą się interesujące i inspirujące, to po odpowiednim przygotowaniu zaprezentujemy je dla wszystkich zainteresowanych.

Czasem, by być konsekwentnym, trzeba być niekonsekwentnym. Czasem, by zrobić dwa kroki do przodu, trzeba wykonać jeden krok do tyłu.

Zbigniew Wieczorek

Specjalista w analizie Price Action z perspektywy wysokich interwałów czasowych. Dr nauk humanistycznych, wykładowca filozofii i logiki.