Osoby handlujące na parach głównych miały ostatnio sporo okazji, by przekonać się, jak istotnymi sygnałami price action są wzrostowe i spadkowe luki otwarcia, zwane popularnie „oknami”. W dwóch poprzednich weekendowych analizach sporo uwagi poświęciłem wzrostowej luce na GBPUSD. Okazało się, że obrona okna zapoczątkowała silny impuls wzrostowy. „Okno na kablu” było o tyle fajne do zagrania, że dawało konkretny sygnał, który mógł być zanegowany lub nie. Było to więc proste „albo -albo”. Albo podaż zamknie okno, albo popyt będzie miał swoje chwile chwały.

Nieco bardziej złożona sytuacja przedstawia się na dwóch innych „główniakach” - USDJPY oraz USDCHF. Tutaj też mamy okna, tylko… przeciwstawne. Raz okno bessy, a później okno hossy… I bądź tu mądry człowieku! Jak się w tym wszystkim nie zgubić? Jak diagnozować układ sił, określić kiedy należy się poddać, gdy pomylimy się w ocenie sygnału, a przede wszystkim zyskownie inwestować?

Oczywiście, krótkie nagranie nie opisze wszystkich aspektów. Można je jednak potraktować jako przedstawienie części „teorii okien”, a także jako zaproszenie do refleksji własnej.

Osoby, którym takie tematy wydają się istotne w rozwijaniu umiejętności tradingu, już teraz zapraszam na Price Action Day 21 października w Warszawie, podczas których przedstawię główne ramy wykorzystywania „okien” w handlu i zaproponuję metody ćwiczeń, by handel w oparciu o spadkowe lub wzrostowe luki otwarcia mógł nam przynieść jak najwięcej udanych transakcji, czego Państwu i sobie życzę.

Wyświetleń: 405 PODOBA: 5 NIE PODOBA: 2 KOMENTARZE: 0

Zbigniew Wieczorek

Specjalista w analizie Price Action z perspektywy wysokich interwałów czasowych. Dr nauk humanistycznych, wykładowca filozofii i logiki.