Mam problem...

Mam taki oto problem, że jutro wyruszam do Warszawy. Zaraz po wykładach. Na ostatnią chwilę... ostatnim możliwym połączeniem.

To w sumie stres. Ale… ale podróż przecież inspiruje. Człowiek chyba musi co pewien czas udać się w podróż, co pewien czas spotkać innych ludzi, poczuć atmosferę innych miejsc. Nie wiem, czy „lubię” Warszawę. Kiedyś (czasy studenckie, czyli tak dawno, że można mieć wątpliwości, czy to w ogóle się wydarzyło) rozgrywałem w stolicy szachowy turniej. Mieszkałem u przyjaciela ze studiów na jakimś dalekim osiedlu (nie pamiętam). Nie miałem kasy, więc cały tydzień odżywiałem się… kaszanką. Do dzisiaj mi lekko niedobrze jak o tym pomyślę. Kaszanki już nie jem. Nie potrafię.

Może teraz będzie inaczej?

Do dzisiaj też pamiętam podróż do Włoch. Rok 1988. Potworny upał w Rzymie i drastycznie droga woda mineralna. Olśniewająca architektura, historia ducha i nauki na każdym kroku, a jednocześnie „włoski” sposób jazdy samochodem, który skłaniał do modlitwy przy każdym wejściu na drogę... „przejadą mnie już teraz, czy nieco później...?”

A po drodze do Rzymu malutka (tak mi się wówczas wydawało) górska miejscowość – Orvieto. Kilka domów na krzyż, a w samym środku katedra eksplodująca do nieba. We wnętrzu świątyni jednak sceny przyjścia Antychrysta, sądu, cierpienia. Signorielli. Stałem oniemiały. Nie tego się spodziewałem. Nie byłem w stanie sprostać wyzwaniu. Z jednej strony zachwyt pięknością miejsca, olśniewające połączenie piękna natury i architektury, a z drugiej groza fresków i… brak ludzi. Miasto bez ludzi. Tak to zapamiętałem.

A więc jutro wyruszam w drogę, na konferencję xtb masterclass. Poproszono mnie, by przygotować jakieś zaproszenie. Próbowałem. Nie dałem rady. Powstał film, który chyba nie mieści się w żadnej konwencji. Publikuję go jednak dlatego, że jest swoistym opisem drogi. Drogi myśli, skojarzeń... olśnień. Człowiek po prostu czasem musi udać się w podróż, wyruszyć w drogę...

Wyświetleń: 905 PODOBA: 29 NIE PODOBA: 0 KOMENTARZE: 3

Zbigniew Wieczorek

Specjalista w analizie Price Action z perspektywy wysokich interwałów czasowych. Dr nauk humanistycznych, wykładowca filozofii i logiki.