W niektórych traderskich kręgach DAX ma opinię rynku tak chaotycznego, że próba „rozumienia” zachowania ceny na tym indeksie przy stosowaniu „oficjalnych” metod analizy z góry ma być skazana na porażkę. Lepiej, jak sądzą niektórzy, „wyczuwać nastrój” czy „sentymenty” i wówczas cieszyć się z zysków, gdy sentymenty prawidłowo uchwycimy. Jeżeli ktoś właśnie w taki sposób traduje na DAX-ie i osiąga sukcesy, mogę tylko pogratulować. Niech sukcesy będą stabilne, a zyski coraz większe. Przecież właśnie o to chodzi!

Jednak jako zwolennik price action staram się unikać zagrań wynikających z czegoś innego, niż poprawnie wykonana analiza i mocny sygnał. Jeżeli czasem tak zrobię, jeżeli zagrywam intuicyjnie, wówczas jestem, mówiąc kolokwialnie, na siebie wściekły. To złość za brak konsekwencji. Sądzę, że niejedna osoba czytająca ten tekst odczuwa takie sytuacje podobnie. A więc dla mnie trading oparty na „sentymentach” jest zamknięty. Nie potrafię tego. Tylko price action!

Od lipca zaproponowaliśmy sympatykom naszego portalu webinary poświęcone PA. Analizujemy rynki, ćwiczymy, czytamy teksty z psychologii tradingu. Podczas kilku wakacyjnych webinarów pojawiły się pytania o DAX. Wówczas „na żywo” starałem się wykonać analizę oraz średnioterminową antycypację indeksu. Poniższe nagranie zestawia analizy, które powstały odpowiednio 24 lipca, 7 oraz 30 sierpnia. Na koniec porównuję wykonaną pracę z aktualnym (15 września) stanem indeksu. Wideo jest dedykowane osobom zainteresowanym metodą price action. Jeżeli takie podejście do tworzenia planu zagrań Państwu odpowiada, już teraz zapraszam na październikowe spotkanie w Warszawie. Jako prelegent Price Action Day zaproponuję „teorię” okien hossy/bessy oraz przegląd ulubionych setupów naszego Mistrza – Niala Fullera.

Link do rejestracji na Price Action Day znajduje się tutaj.

Wyświetleń: 991 PODOBA: 13 NIE PODOBA: 1 KOMENTARZE: 0

Zbigniew Wieczorek

Specjalista w analizie Price Action z perspektywy wysokich interwałów czasowych. Dr nauk humanistycznych, wykładowca filozofii i logiki.