Jeżeli tu dotarłeś, to wiesz, że to bardzo poważny portal! „Poważne”, wielointerwałowe analizy, tak mądre, że prawie nikt ich nie rozumie; ćwiczenia z price action, których prawie nikt nie potrafi rozwiązywać; oraz poważne rady o racjonalnym tradingu, które w naszym kraju trafiają w bardzo ograniczony elektorat (raczej bez szansy na przekroczenie progu wyborczego)...
Ale czasem trzeba pokazać inną twarz. Dzisiaj właśnie mam taki nastrój. Chcę się trochę pośmiać, nabrać dystansu…
Podoba mi się piosenka „Before He Trades”. Piękna dziewczyna śpiewa coś „swojemu traderowi”. Jest energia, jest moc…, no może nie u tradera, ale ta dziewczyna… no, no! Polubiłem piosenkę o „traderze”, nie mając pojęcia, że jest to „tylko” przeróbka ponoć znanego przeboju “Before He Cheats”. Piszę „ponoć”, dlatego, że moje rozeznanie w aktualnej liście przebojów oscyluje gdzieś w okolicy pierwszej połowy osiemnastego wieku, kiedy to Jan Sebastian tworzył swoje największe dzieła, w tym „Pasję według św. Mateusza”..

Z ciekawości więc wysłuchałem i obejrzałem. Oba utworki są ok. A jednak z powodu „traderskiego skrzywienia” bliżej mi do „Before He Trades...”
Uff, trochę sobie odpocząłem i pośmiałem. Mogę spokojnie wrócić do Bacha...

 

Zbigniew Wieczorek

Specjalista w analizie Price Action z perspektywy wysokich interwałów czasowych. Dr nauk humanistycznych, wykładowca filozofii i logiki.