Dziękuję wszystkim uczestnikom za uwagi, opinie, poświęcony czas. Przepraszam, że nie zdołałem dokonać analizy wszystkich rynków, o które pytaliście. Wynikało to jednak z przyjętej metody. "Coś za ...coś"...

Nie ukrywam, że wykorzystując więcej wolnego czasu (wakacje), chcę znaleźć takie formy pracy, które będą rozwijać metodę price action, a jednocześnie dadzą szansę na współpracę z innymi traderami (ta sprawa dotychczas przedstawia się średnio).

Wczoraj testowaliśmy formułę, w której wszystkie analizy są robione od „zera”. Wyniki analizy na platformie MT4 były zapisane w pliku graficznym, by również „live” rozpisywać scenariusze zachowania ceny podając argumenty „za” i „przeciw”, czyli po prostu planować i antycypować zagrania bez żadnego dogmatyzmu czy fanatyzmu. W każdym momencie analizy i antycypacji każdy mógł wyrazić swoją niezgodę lub podzielić się uwagami.

Chodzi o prostą rzecz – ktoś zapoznaje się z zasadami price action, widzi jak się tworzy taką analizę i antycypację, weryfikuje po czasie i spokojnie stwierdza np. „to nie dla mnie, to mnie nie przekonuje” i rezygnuje (i jest ok) lub „to dla mnie, dam z siebie więcej” i przykłada swoją cegiełkę do rozwoju price action. Taka jest moja intencja.

A jak Wy to oceniacie. Czy to kierunek, którym należy podążać? Proszę o uwagi, sugestie. Można podzielić się opinią tutaj lub wysłać na kontakt.

Pozdrawiam

 

Zbigniew Wieczorek

Specjalista w analizie Price Action z perspektywy wysokich interwałów czasowych. Dr nauk humanistycznych, wykładowca filozofii i logiki.