Ankieta – heurystyka reprezentatywności

1) Jesteś studentem IV roku... Poznałeś przed chwilą uroczą studentkę psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jak sądzisz – najbardziej prawdopodobne jest, że pochodzi ona z...?

Warszawy
Beniaminowa
Lublina

2) Jest kumulacja w Lotto !! Który z poniższych układ numerów wg Ciebie ma największe szanse na wygraną

5, 7, 12, 29, 46, 49
7, 14, 21, 28, 35, 42
3, 4, 7, 8, 22, 23

3) Marcelina jest spokojną i niezbyt towarzyską trzydziestolatką. Lubi to co robi w życiu i stara się należycie wywiązywać ze swoich obowiązków. Po pracy spaceruje z psem . Co jest wg Ciebie bardziej prawdopodobne: że Marcelina jest kasjerką czy bibliotekarką?

bibliotekarka
kasjerka
ani jedną ani drugą. Ma bogatego męża i pracuje w fundacji tylko hobbystycznie

4) Pracujesz na portierni uniwersyteckiej. Dziś egzaminy maja studenci prawa, historii sztuki i filozofii. Jakaś spóźnialska w luźnej sukience w kwiaty i z falującymi włosami wbiegając do holu rzuca na Ciebie pytające spojrzenie. Którą z auli jej wskażesz? Bardziej prawdopodobne w Twoim mniemaniu jest, że ta dziewczyna to

studentka filozofii
dziewczyna studenta prawa piszącego egzamin
studentka prawa

5) Jesteś pracownikiem działu HR w banku. Rozmawiałeś już z 10 osobami, ale nikt nie spełnia wymagań. Następna kandydatka wchodząc z gracją zamyka drzwi, siada z niemalże wrodzoną elegancją, strój idealnie leży na jej zgrabnej sylwetce, a subtelne okulary dodają jej profesjonalnego wyglądu… Na ile prawdopodobne wydaje Ci się, że w końcu pojawiła się osoba idealna na stanowisko rzecznika prasowego?

bardzo , na 95%
trudno powiedzieć
mało, na 35%


Marta Sokołowska

Psychoterapeuta z bogatym doświadczeniem zawodowym. Traderka korzystająca z wskazówek Niala Fullera. Opracuje ćwiczenia z psychologii tradingu oraz diagnostykę psychologicznych uwarunkowań tradingu.