Ankieta - heurystyka dostępności

1) Wraz z kolegami macie zaplanowany weekend w Amsterdamie. Są dwie opcje na podróż: samolot albo samochód. Która wydaje Ci się bardziej ryzykowna?

samolot
samochód

2) Czy w języku polskim jest więcej słów zaczynających się na literę "k" czy takich, w których litera "k" wystąpuje jako trzecia?

tych z pierwszą literą "k"
tych z literą "k" jako trzecią

3) Chcesz kupić nowy samochód, ale nie wiesz na jaką markę sie zdecydować. Teraz jeździsz Oplem. Wczoraj rozmawiałeś z kolegą, który ostatnio "wziął z salonu" Forda i narzeka na niego niemiłosiernie ("komfort jazdy do d...." "zawieszenie już coś stuka" "pali jak smok" itd). Który z proponowanych modeli byś wybrał?

nowy model Honda Civic 5d
nowy model Ford Mustang

4) Akcje której z niżej wymienionych spółek kupisz chętniej?

COCA COLA HBC POLSKA SP. Z O.O.
MAROKO PRODUKT SP. Z O.O.

5) Prowadzisz mały sklepik z damską galanterią skórzaną. Twój kolega wziął baardzo duży kredyt na nowy sklep w branży wędkarskiej. Niestety po roku okazało się, że jego przedsięwzięcie zamiast zysków przyniosło ogromne straty. I jeszcze ten kredyt... bank przecież nie anuluje zaciągniętej pożyczki. Czy byłbyś gotów się zakredytować, żeby poszerzyć asortyment swojego sklepu?

Nie
Tak


Marta Sokołowska

Psychoterapeuta z bogatym doświadczeniem zawodowym. Traderka korzystająca z wskazówek Niala Fullera. Opracuje ćwiczenia z psychologii tradingu oraz diagnostykę psychologicznych uwarunkowań tradingu.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Heurystyka dostępności