Ankieta – Efekt świeżości

1) Spróbuj zapamiętać następujące słowa: marcepan, elektrownia, szydełkować, neuroanatomia, wzrostowo, papryka, mimowolnie, kominek, mrówka, chłodno, rumiany, obora, czerstwy, dłuto, parasolka, szybko, kosmiczny, przedłużenie, czosnek. Odwróć wzrok i spróbuj odtworzyć zapamiętane słowa. Co zapamiętałeś najlepiej?

Czosnek
Marcepan
Inny wyraz

2) Przypomnij sobie ostatnie szkolenie, w którym brałeś udział… czy po powrocie do domu/pracy miałeś większa motywację by korzystać z wiedzy/umiejętności wyniesionych z tego szkolenia?

Tak
Nie
Nie pamiętam

3) Wyobraź sobie, ze jesteś rekruterem w dużej firmie. Do Twojego biura wchodzi kolejna osoba: wygląda schludnie, jest grzeczna i robi dobre wrażenie. Rozmowa przebiega dość dobrze. Na koniec jednak Pani Anna upuszcza teczkę ze swoimi dokumentami, nerwowo je zbierając złorzeczy pod nosem na swój los i jąkając się czerwona wybiega z gabinetu bez pożegnania. Jakie wrażenie po sobie pozostawi?

Nieradzącej sobie
Komiczne
Niejednoznaczne

4) Wyobraź sobie, że uwielbiasz orzeszki we wszelkiej postaci :) Jesteś na wakacjach i na lokalnym ryneczku widzisz już z daleka małe stoisko z orzeszkami. Podchodzisz i prosisz o 250g orzeszków. Ekspedientka pyta „których konkretnie?”. Ty nie masz preferencji, więc pytasz jakie dziś poleca. Ona proponuje: prażone pistacje z solą morską, orzechy makadamia prażone bez dodatku soli i orzeszki ziemne w karmelu. Co wybierzesz?

Orzeszki ziemne w karmelu
Pistacje solone
Naturalne makadamia

5) Jeśli pracowałeś kiedyś na etacie, to spróbuj przypomnieć sobie jak działała na Ciebie podwyżka…

Wywoływała pozytywne uczucia i przez jakiś czas mobilizowała do pracy
Wywoływała rozczarowanie i niedosyt z powodu wysokości
Nie wpływała na chęć do pracy


Marta Sokołowska

Psychoterapeuta z bogatym doświadczeniem zawodowym. Traderka korzystająca z wskazówek Niala Fullera. Opracuje ćwiczenia z psychologii tradingu oraz diagnostykę psychologicznych uwarunkowań tradingu.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Efekt świeżości