Ankieta – Efekt pierwszeństwa

1) Spróbuj zapamiętać następujące słowa: piekielny, marcepan, szydełkować, parasolka, szybko, kosmiczny, polityka, Spartanin, czosnek. Odwróć wzrok, odczekaj kilka minut i spróbuj odtworzyć zapamiętane słowa. Które słowo najłatwiej było przywołać z pamięci?

Czosnek
Piekielny
Dowolny wyraz

2) Wyobraź sobie, ze jesteś rekruterem w dużej firmie. Do Twojego biura wchodzi pierwsza osoba: jest elegancka i wprowadza „powiew świeżości”... Później rozmowa przebiega już standardowo… Jak sądzisz, jakie wrażenie pozostawi po sobie pani Kinga?

Negatywne
Pozytywne
Niejednoznaczne

3) Pamiętasz swoją pierwszą miłość?

Nie zakochałem się dotąd
Tak
Nie

4) Spróbuj przypomnieć sobie ostatnie spotkanie towarzyskie, na którym było dużo nieznanych Ci osób. Czy miałeś już po chwili obserwacji hipotezy na temat tego jaka jest ta czy inna osoba?

Nie, wyciąganie takich wniosków zajmuje mi zawsze dużo czasu
Tak, mam dobrą intuicję w tym obszarze
Raczej zajmuję się sobą i dobrą zabawą niż obserwacją innych

5) Wyobraź sobie, że uwielbiasz orzeszki we wszelkiej postaci :) Jesteś na wakacjach i na lokalnym ryneczku widzisz już z daleka małe stoisko z orzeszkami. Podchodzisz i prosisz o 250g orzeszków. Ekspedientka pyta „których konkretnie?”. Pytasz jakie dziś poleca. Ona proponuje: pistacje z solą morską, orzechy makadamia prażone bez dodatku soli i orzeszki ziemne w karmelu. Co wybierzesz, nie mając preferencji?

orzeszki ziemne w karmelu
pistacje z solą morską
naturalne makadamia


Marta Sokołowska

Psychoterapeuta z bogatym doświadczeniem zawodowym. Traderka korzystająca z wskazówek Niala Fullera. Opracuje ćwiczenia z psychologii tradingu oraz diagnostykę psychologicznych uwarunkowań tradingu.