W kolejnej części tego przewodnika proponuję przyjrzenie się trzem kolejnym artykułom znanego australijskiego tradera.

Jak skutecznie handlować na małym koncie?

Dość często spotykanym pytaniem wśród traderów może być to, w jaki sposób handlować, jeśli ma się niewielkie konto. Nial Fuller pokazuje w tym artykule, że ważne jest nie tyle to, ile ma się pieniędzy, a raczej sposób myślenia. Jeśli trader nauczy się jak handlować i jak trzymać się swojego planu mimo przeciwności, choćby na małym koncie, to będzie w stanie osiągnąć sukces (choć nie stanie się to nagle).

Jak dojść do siebie po serii strat na rynku?

Kolejny artykuł jest w mojej opinii niezwykle istotny, bo dotyka problemu, którego może doświadczyć każdy trader, nawet jeżeli jego strategia jest przemyślana. Rady w nim zawarte pomogą osiągnąć większy emocjonalny dystans i uniknąć frustracji – a być może nawet nierozsądnych decyzji spowodowanych stratami.

Jesteś niezależnym traderem?

W tym tekście Nial pokazuje, jak złudne jest ciągłe poszukiwanie tzw. "świętego Graala", czyli najlepszej metody, ale także rad innych ludzi, którzy wydają się czasem bardziej kompetentni. Powoduje to, że trader nie jest w stanie konsekwentnie podążać za własnym planem wystarczająco długo, by wypróbować jego skuteczność i doświadczyć płynących z niego zysków. Wniosek z tego krótkiego artykułu jest prosty – zaufaj sobie!

Karina Socha

Tłumaczka artykułów Niala Fullera, interesuje się rynkami finansowymi z perspektywy antropologii filozoficznej.