Stan rynku 28.02.2017, godz. 7.55.

Podtrzymuję generalne ramy analizy z 10 lutego: GBPUSD – kontrariańskie sygnały na rynku w długoterminowym trendzie spadkowym.

Ówczesną analizę uzupełniam wykresem dziennym, który wskazuje na paraliż ceny w strefie 1.2400 – 1.2540.   

Wykres 1

Wykres 2

Na wykresach widzimy rynek w konsolidacji 1.2100 – 1.2700, o „poszatkowanej przestrzeni”  (tj. obecności istotnych poziomów wewnętrznych). Takie typy konsolidacji miewają tendencję do „hibernacji ceny”, szczególnie w sytuacji, gdy obie strony wcześniej pokazały swoją siłę na obrzeżach ruchu bocznego (obrazuję to na jednym z wykresów).

Wnioski

Pomimo, iż interwał dzienny ujawnia paraliż ceny, a nawet pewną przewagę podaży (dość silne i ponawiane reakcje ceny na 1.2540), to sytuacja na interwale miesięcznym oraz tygodniowym (por. analizę z 10 lutego) wskazuje, że w tej konfrontacji byki nie są bez szans. Natomiast w tym momencie brakuje sygnału do zajęcia średnioterminowej pozycji.      

Zbigniew Wieczorek

Specjalista w analizie Price Action z perspektywy wysokich interwałów czasowych. Dr nauk humanistycznych, wykładowca filozofii i logiki.

Ostrzeżenie:

Materiały prezentowane na stronie www.tylkopriceaction.pl oraz na kanale Youtube Tylkopriceaction, nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (dz. U. z 2005r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczących instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Nie stanowią również oferty inwestycyjnej, oferty świadczenia usług inwestycyjnych ani świadczenia usług w zakresie pomocy prawnej. Opinie wyrażone na portalu i kanale Youtube dotyczące instrumentów finansowych lub spółek nie stanowią oferty inwestycyjnej. Pamiętaj, inwestowanie na rynkach finansowych jest obciążone możliwością poniesienia strat i wszelkie decyzje inwestycyjne podejmujesz tylko i wyłącznie na własne ryzyko.