Stan rynku: po sesji 0.3.03.2017.

W odpowiedzi na prośbę uczestnika naszego forum o podzielenie się opinią na temat wykresu miesięcznego GBPNZD (tak zrozumiałem pytanie), tym razem przygotowałem szereg wariancji na temat jednego interwału. Czy to wystarczy? Wykresy ułożyłem w takiej kolejności, by odtworzyły mój sposób myślenia o tym rynku. Mam nadzieję, że główna myśl jest czytelna:

  1. o rozpoczęciu korekty w perspektywy wykresu miesięcznego będzie można mówić dopiero w przypadku powrotu powyżej 1.7720 (najlepiej przez silny, jednoznaczny sygnał price action),
  2. do tego czasu podaż ma szanse nie tylko na testowanie aktualnych dołków, lecz nawet na kontynuację ruchu spadkowego. Ten rynek jest (póki co) rynkiem bessy.   

Zdaję sobie sprawę, że miesięczny wykres trudno uznać za interwał decyzyjny ze względu na wielkość potencjalnych zleceń obronnych. Lecz jakże czytelna staje się dla nas ogólna sytuacja techniczna i poziomy decyzyjne, czyż nie?

Wykres 1

Wykres 2

Wykres 3

Wykres 4

Wykres 5

Wykres 6

Wykres 7

Wykres 8

 

Zbigniew Wieczorek

Specjalista w analizie Price Action z perspektywy wysokich interwałów czasowych. Dr nauk humanistycznych, wykładowca filozofii i logiki.

Ostrzeżenie:

Materiały prezentowane na stronie www.tylkopriceaction.pl oraz na kanale Youtube Tylkopriceaction, nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (dz. U. z 2005r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczących instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Nie stanowią również oferty inwestycyjnej, oferty świadczenia usług inwestycyjnych ani świadczenia usług w zakresie pomocy prawnej. Opinie wyrażone na portalu i kanale Youtube dotyczące instrumentów finansowych lub spółek nie stanowią oferty inwestycyjnej. Pamiętaj, inwestowanie na rynkach finansowych jest obciążone możliwością poniesienia strat i wszelkie decyzje inwestycyjne podejmujesz tylko i wyłącznie na własne ryzyko.