Jako twórca analiz weekendowych publikowanych w ramach współpracy projektu tylkopriceaction.pl z portalem Comparic.pl „pozazdrościłem” Łukaszowi Nowackiemu, który w swoim autorskim cyklu publikuje wykresy bez komentarza, bowiem „jeden obraz wart jest tysiąca słów” i po co wyręczać traderów w interpretacji ceny?
Domyślam się, że intencją Pana Łukasza jest nie tylko zachęcanie odbiorców analiz (pamiętajmy, że sam wykres z dowolnymi adnotacjami jest już analizą!) do rozwijania własnych umiejętności interpretacji ceny, lecz również chodzi o realizację zasady prostoty, tj. by nasz sposób rozumienia dynamiki ceny nie był przesadnie skomplikowany. „Keep it simple” jak często podpowiada Nial Fuller.
Czy w takim razie chciałbym zrezygnować z własnej metody analizy wielointerwałowej i nagrań wideo? Nie! Dalej będę w miarę sił robić to, co uważam za szukanie możliwie maksymalnej prawdy o danym rynku poprzez mozolne zestawianie wykresu miesięcznego, tygodniowego i dziennego z perspektywy price action.
Pomyślałem jednak, że nie zaszkodzi, by przed publikacją analizy weekendowej udostępnić zainteresowanym wykresy dzienne par głównych z perspektywy ascetycznej wersji price action. Do aktualnych wykresów, jako niewielką modyfikację fajnego pomysłu Pana Łukasza, dołączam wykresy sprzed tygodnia, by rozszerzyć percepcję zachowania ceny. I już więcej nie powiem ani słowa!

EURUSD


GBPUSD


USDJPY


USDCHF

Zbigniew Wieczorek

Specjalista w analizie Price Action z perspektywy wysokich interwałów czasowych. Dr nauk humanistycznych, wykładowca filozofii i logiki.